Spis treści:
Informacje klasowe
Inne strony o I LO
Rekomendacje kulturalne
Kanał RSS 
o kanale RSS
|
![]() |
Kraków, 3 stycznia 2003
- Zdarzenie.
¦wi±teczno-noworoczny nastrój wisia³ jeszcze pe³n± gêb± w krakowskim smogu, gdy w fiku¶nych czapeczkach, obwieszeni ró¿nokolorowymi serpentynami, dzier¿±c w rêkach ró¿owe baloniki, przemierzali¶my postsylwestrowe pole bitwy pod Ratuszem, umiejêtnie nawiguj±c ku Zdarzeniu. Szk³o z rozbitych, kryszta³owych kieliszków zgrzypia³o pod wyj¶ciowymi glanami, tu i ówdzie pod drzewami i ¶cianami powracali do si³ utrudzeni uczestnicy noworocznej zabawy a mrugaj±ce na drzewach girlandy ¶wiate³ek przypomina³y o niedawnym, szaleñczym ¿egnaniu starego i witaniu nowego roku przez Krakowianki i Krakowian. Spotkanie rozpoczê³o siê, jak¿e by inaczej, od zwyczajowego sk³adania sobie ¿yczeñ. Ze wzglêdu na du¿± frekwencjê trwa³o to do¶æ d³ugo. Przy okazji przekazujê serdeczne ¿yczenia noworoczne wszystkim, którzy z wa¿nych, obiektywnych przyczyn nie byli obecni na spotkaniu.
Pierwsz± czê¶æ spotkania zdominowa³y wspomnienia z rozlicznych zabaw sylwestrowych z udzia³em kole¿anek i kolegów z naszej klasy. Opowie¶ci okraszone by³y wyrafinowanymi smako³ykami serwowanymi sprawnie przez obs³ugê kelnersk±. Niestety uczestnicy noworocznych szaleñstw wyjedli prawie ca³e, zesz³oroczne zapasy ze zdarzeniowej spi¿arni i nie wszyscy z naszego licznego grona uczniowskiego mogli nacieszyæ podniebienie bajecznym smakiem szarlotki.
Nastêpnie dyskusja zesz³a na sprawy bie¿±ce i przysz³e, czyli innymi s³owy mówi±c, zaczêli¶my gadaæ o zbli¿aj±cej siê rocznicy matury. Czuj±c na sobie brzemiê reprezentantów naszej klasy, a nawet wszystkich klas z naszego roku, podjêli¶my zobowi±zanie przeprowadzenia inspekcji potencjalnych kandydatów na miejsce celebracji naszej rocznicy matury. Postanowili¶my przeprowadziæ inspekcjê natychmiast, przez zaskoczenie, tak by potencjalni kandydaci nie zd±¿yli odpowiednio "przygotowaæ" swoich lokali. Zaczêli¶my od Zdarzenia. Po przeprowadzeniu szybkiej analizy matematyczno-geometryczno-numerycznej, doszli¶my do wniosku, ¿e po wyniesieniu wszystkich stolików i krzese³ zmie¶cimy siê wszyscy, ³±cznie z gronem nauczycielskim. Oczywi¶cie na stoj±co. Ponadto 19 osób bêdzie sta³o na schodkach. Niestety nie bêdzie miejsca na przej¶cia dla kelnerów, dlatego posi³ki bêdziemy sobie sami podawali nad g³owami. Menu bêdzie siê sk³ada³o z potraw, które mo¿na podaæ na ma³ych talerzykach, w kubkach lub tubkach, gdy¿ pomiêdzy poszczególnymi uczniami nie bêdzie na tyle miejsca by ustawiæ du¿e talerze w pozycji poziomej.
Warunki na urz±dzenie rocznicy matury w Zdarzeniu wyda³y nam siê idealne. Ale có¿, jeste¶my perfekcjonistami i dlatego postanowili¶my sprawdziæ czy nie znajdziemy jeszcze lepszego lokalu. Szybko siê ubrali¶my i ustawiwszy siê w regulaminowym dwuszeregu odmaszerowali¶my w kierunku kolejnego lokalu. Testy i pomiary kolejnych lokali w rejonie Rynku oraz rozmowy biznesowe trwa³y do bia³ego rana. Wyniki przeprowadzonej inspekcji zosta³y komisyjnie utajnione gdy¿ kolejnym etapem bêdzie oczywi¶cie rozpisanie przetargu publicznego na organizacjê rocznicy.
Tak czy inaczej trzeba ju¿ powoli szykowaæ kaskê na op³acenie biletu wstêpu na bal.
Nasz klasowy wywiad doniós³ ostatnio, ¿e odbywaj± siê konkurencyjne, potajemne spotkania klasowe w podgrupach. Spotkania wyrózniaj± siê jednop³ciowosci± i maj± charakter medytacyjno-naukowy. Na poni¿szym zdjêciu widzimy jednop³ciow± podgrupê w czasie przerwy ¶niadaniowej.
Kliknij w zdjêcie, aby je powiêkszyæ.
Koledzy, kole¿anki. Nastêpne spotkanie ju¿ 7 lutego. Przybywajcie LICZNIE A GROMADNIE. Atrakcje gwarantowane.
(04.01.2003)
Mariusz
|