Semper in altum

Absolwenci Nowodworka 1978.
Klasa IVa

Ostatnie zmiany: 20-05-2021

Spis treści:

Informacje klasowe

Inne strony o I LO

Rekomendacje kulturalne


Kanał RSS    original feed

o kanale RSS

Nowości:                      
(02.04.2021) Kartka świąteczna od niezawodnego Fifiny, z życzeniami dla Koleżanek i Kolegów z I LO.
Niedzica


(23.12.2020) Kolejna świąteczna karteczka od Fifiny, z życzeniami dla Koleżanek i Kolegów z I LO.
Niedzica


(10.04.2020) Świąteczna karteczka od Fifiny, z życzeniami dla Koleżanek i Kolegów z I LO.
Niedzica


(30.10.2019) Niestety, nie udało się zebrać wystarczającej liczby głosów za projektem rewitalizacji podwórka I LO i projekt nie będzie realizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

(01.10.2019) Zagłosuj i pomóż Nowodworkowi zrewitalizować podwórko 1 LO z budżetu obywatelskiego.

Budżet obywatelski

Do tegorocznego budżetu obywatelskiego miasta Krakowa został zgłoszony projekt rewitalizacji podwórka 1 LO. Szczegóły, mapki i wizualizacje można znaleźć tutaj
UWAGA!
Głosować mogą tylko mieszkańcy miasta (Gminy Miejskiej Kraków).
Głosować można za pośrednictwem dedykowanej platformy internetowej oraz w zorganizowanych na terenie Miasta punktach głosowania na papierowych kartach do głosowania.
Głosować można tylko raz, na trzy projekty ogólnomiejskie i trzy dzielnicowe, punktowane kolejno 3,2 i 1.
Na projekty ogólnomiejskie może głosować każdy mieszkaniec miasta, a na projekty dzielnicowe tylko mieszkaniec tej dzielnicy.

Głosownie potrwa do poniedziałku 7 października 2019.
A tutaj jest link do strony internetowej budżetu obywatelskiego Krakowa gdzie można znaleźć wykaz punktów do głosowania oraz zagłosować przez internet (trzeba się wcześniej zarejestrować).
Proszę o przekazanie tej informacji Nowodworczykom, z którymi macie kontakt, a także innym Waszym znajomym i zachęcanie ich do zagłosowania na projekt numer 95.


(15.06.2019) Można już oglądać komplet zdjęć z urodzin.

(12.06.2019) Pierwsza porcja zdjęć urodzinowych jest tutaj. Reszta wkrótce.
Zdjęcia Beaty są tutaj.
A tutaj jest link do galerii zdjęć i filmów Janka Adamskiego.


(10.06.2019) I juz po naszych urodzinach! Wkrótce więcej zdjęć.
Urodziny 2019
A tutaj jest link do galerii zdjęć i filmów Janka Adamskiego.
Jednocześnie przypominam, że cały czas czekamy na wpłaty na Stypendium Absowentów, które będziemy przyznawali w najbliższych dniach.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj. Znajdziecie tam też informację jak wpłacać.

(6.06.2019) 40 LAT DO SETKI
Przypominam 8 czerwca 2019, klub Dali na Mazowieckiej, rozpoczynamy nasze urodziny o godzinie 20. Zabierz ze sobą dobry humor, jakieś nostalgiczne pamiątki, zdjęcia no i trochę gotówki, bo pewnie będzie zbiórka na Stypendium Absolwentów.(23.04.2019) Zapraszam na spotkanie klasowe w poniedziałek 27 maja o godz. 19, restauracja Vidok w Jubilacie. Będzie gość specjalny Marek Krawuś. Dla osób, które nie idą na imprezę urodzinową to ostatnia szansa na spotkanie przed wakacjami.

(30.04.2019) 40 LAT DO SETKI - zgłoszenia i wpłaty
Wciąż czekamy na wpłaty. Koszt 150 zł od osoby.

Wojtek Wojtasiewicz udostępnia na potrzeby imprezy konto na które wpłacaliśmy opłaty za zeszłoroczne obchody rocznicy matury. UWAGA. Zmieniła się nazwa banku z Deutsche Bank na Santander ale numer konta jest TEN SAM.

Wojciech Wojtasiewicz
Santander Bank Polska SA nr rach.:
74 1910 1048 3401 0512 1111 0001

Koniecznie należy podać w opisie przelewu: Imię Nazwisko Klasę i hasło URODZINY, gdyż na to konto wpływają też darowizny na Stypendium Absolwentów rocznika 1978
Ostateczny termin zgłoszeń oraz wpłat to 6 maja 2019.(15.04.2019) Zapraszam do skromnej ale nostalgicznej galerii zdjęć z wyprawy w Piryn w 1978 roku. Zdjęcia z archiwum Marka Zgórniaka.

(21.03.2019) 40 LAT DO SETKI - zgłoszenia i wpłaty

Mamy już ok 50 zgłoszeń chętnych i około 10 osób, które zgłosiły swoją chęć uczestniczenia, ale nie są jeszcze pewne na 100%. Szacujemy, że będzie nas około 70 osób.
Zamierzamy się dobrze bawić - oprawę muzyczną zapewnią profesjonalni muzycy, będzie menu dostosowane do okoliczności (satysfakcjonujące każdego), myślimy o dodatkowych atrakcjach! Przewidziany jest tort okolicznościowy oraz szlachetne trunki.

Koszt 150 zł od osoby.

Wojtek Wojtasiewicz udostępnia na potrzeby imprezy konto na które wpłacaliśmy opłaty za zeszłoroczne obchody rocznicy matury. UWAGA. Zmieniła się nazwa banku z Deutsche Bank na Santander ale numer konta jest TEN SAM. Przelew dojdzie nawet gdy użyje się starej nazwy.

Wojciech Wojtasiewicz
Santander Bank Polska SA nr rach.:
74 1910 1048 3401 0512 1111 0001

Koniecznie należy podać w opisie przelewu: Imię Nazwisko klasę i hasło URODZINY, gdyż na to konto wpływają też darowizny na Stypendium Absolwentów rocznika 1978
Ostateczny termin zgłoszeń oraz wpłat to 24.04.2019 - wtedy podpisujemy umowę i wpłacamy zaliczkę na poczet imprezy.


(17.03.2019) 40 LAT DO SETKI
W tym roku większość z nas obchodzi okrągłą rocznicę urodzin. Aby uniknąć zamieszania związanego z organizacją ponad 100 imprez urodzinowych, spotykamy się raz a dobrze!
8 czerwca 2019, klub Dali przy ulicy Mazowieckiej, godzina rozpoczęcia do ustalenia. Przewidywany koszt ok. 150 zł na osobę. Lokal mamy zarezerwowany, jest nagłośnienie, muzyka, występy na żywo, jedzenie, napitki, tort okolicznościowy.
Proszę o zgłaszanie się do reprezentatnów klas, proszę też o powiadamianie pozostałych Koleżanek i Kolegów.


(25.12.2018) Pozostając w świątecznym nastroju zapraszam do obejrzenia anonsowanego tu wcześniej koncertu kolęd Roberta Kuzianika.(04.12.2018) W najbliższy piątek 7 grudnia o godzinie 19 w studio im. R. Bobrowskiej (Radio Kraków, Al. Słowackiego 22) odbędzie się koncert Roberta Kuzianika "Moje kolędy na drugi dzień Świąt". Robert zaprezentuje swoje autorskie kolędy razem z ich aranżerem, wspaniałym muzykiem Waldemarem Gołębskim oraz Fusion Strings Quartet. Wstęp wolny.
Serdecznie zapraszam.
Koledy


(30.10.2018) Zapraszam na fotoreportaż z Gali z okazji 430-lecia Nowodworka. Galę uświetniły przemówienia zacnych osób, występy uczniów i absolwentów Nowodworka. Bez wątpienia jednym z najbardziej poruszających chwil była rozmowa z mamą tragicznie zmarłego Bogdana Łyszkiewicza, muzyka, lidera zespołu "Chłopcy z Placu Broni" a jednocześnie absolwenta Nowodworka.
W czasie Gali odbyła się także promocja najnowszej książki o Nowodworku. Jest to jubileuszowa publikacja, z okazji 430-lecia, pod redakcją nauczyciela języka polskiego dr. Wojciecha Strokowskiego pod tytułem "Nowodworek z pamięci. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele we wspomnieniach, biografiach i anegdotach. Tom 1."
Zachęcam oczywiście do zakupu, książka dostępna jest w szkole, nakład wynosi 1000 egzemplarzy, więc lepiej się pospieszyć. A najlepszą zachętą będzie chyba recenzja autorstwa Stanisława Kurdziela.
Powstała już nawet strona internetowa o tej publikacji.
Ponieważ w planach jest kolejny tom, zachęcam Uczennice i Uczniów naszego rocznika o lekkim piórze do podjęcia próby włączenia się w to interesujące przedsięwzięcie i opisanie swoich wspomnień, anegdot, a może krótkiej biografii jakiegoś bardziej lub mniej znanego Nowodworczyka. Chętnych proszę o kontakt.

(15.10.2018) Jubileusz 430-lecia I Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie.
18 X 2018, godz. 18 Centrum Kongresowe ICE - Uroczysta Gala
19 X 2018, aula I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Nowodworskiego
   Godz. 9.00 - Wykład absolwentów Jana Kłapy oraz Jana Zarzyckiego pt. „Wspomnienie o profesorze Stanisławie Jastrzębskim”
   Godz. 10.00 - Wykład Pana Andrzeja Tombińskiego - konsula honorowego Republiki Austrii pt. „ Dyplomacja we współczesnym świecie”
   Godz. 11.00 - Wykład dr hab. Marcina Spyry pt. „Tworzenie prawa”
   Godz. 12.00 - Poeci Nowodworscy - Spotkanie z poezją nowodworską (moderuje Pan Władysław Gorgoń)
20 X 2018 katedra na Wawelu, godz. 8.00 - Jubileuszowa Msza św. z okazji 430-lecia istnienia I LO w Krakowie
30 X 2018, aula I LO, osobny harmonogram - „Noc jubileuszowa”- widowisko przygotowane przez uczniów I LO z okazji Jubileuszu I LO

Jubileusz 430-lecia szkoły założonej przez Akademię Krakowską jest okazją do przypomnienia jej okazałej przeszłości i tradycji historycznej oraz bogatego dorobku dydaktyczno-wychowawczego, mających wpływ na jej obecny rozwój i funkcjonowanie.
W roku stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości jest to również sposobność przywołania pamięci choćby niektórych absolwentów, nauczycieli i dyrektorów tej szkoły, którzy swą postawą, działalnością naukową, artystyczną i społeczną zapisali się w dziejach Krakowa i całego narodu a także innych krajów.
I Liceum Ogólnokształcące noszące imię Bartłomieja Nowodworskiego, rycerza i kawalera maltańskiego, patrioty troszczącego się o edukację młodzieży, czemu dał wyraz wspierając finansowo Akademię Krakowską i szkołę przez nią ustanowioną, dba zarówno o kultywowanie tradycji jak i wszechstronny rozwój uczniów. Bycie Nowodworczykiem zobowiązuje stąd tak ważna jest dewiza szkoły „Semper In Altum” oraz obywatelska postawa jej patrona.
Przy okazji jubileuszu ukaże się także publikacja pt. "NOWODWOREK z pamięci. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele we wspomnieniach, biografiach i anegdotach" opracowana przez polonistę, dra W. Strokowskiego.

Zapraszam do udziału w uroczystościach rocznicowych. Na Galę w ICE obowiązują zaproszenia ale przed rozpoczęciem Gali na miejscu w ICE mają być też dostępne wejściówki.

(16.07.2018) ZDJĘCIA ZJAZDOWE!

NOWE!!! Zdjęcia z koncertu są tutaj.
Zdjęcia z balu są tutaj.

Zdjęcia z rozgrywek sportowych można obejrzeć tutaj
Zdjęcia z kościoła tutaj.
Zdjęcia z auli tutaj.
Zdjęcia grupowe z auli tutaj.
Zdjęcia ze spotkania A klasy tutaj.
Zdjęcia z niedzielnego poranka tutaj.
Zdjęcia Janka Adamskiego tutaj.
Zdjęcia Kuby Machejka tutaj.

Oryginały zdjęć Kuby są tutaj. Oryginały zdjęć Janka wraz z filmikami z występów są tutaj.

(18.06.2018) Zakończył się zjazd Absolwentów. Pierwsze zdjęcia, grupowe całego rocznika i poszczególnych klas można obejrzeć tutaj.
Zdjęcia zrobione przez Janka Adamskiego są natomiast tutaj.


(21.05.2018) Nowości zjazdowe.

Koszulki zjazdowe, okolicznościowe, na "lecie". Dla uczestników porannych rozgrywek sportowych są już gotowe koszulki sportowe z okolicznościowym nadrukiem. Niestety nie jesteśmy w stanie zapewnić wszystkim uczestnikom zjazdu takich koszulek, gdyż nie wiemy ile koszulek w konkretnych rozmiarach potrzeba.
Uczennice i uczniowie, którzy nie wezmą udziału w rozgrywkach sportowych, a także chcieliby mieć taką koszulkę na pamiątkę, proszeni są o nadesłanie swojego rozmiaru, preferowanego koloru i płci. Zgłoszenia można nadsyłać mailem albo SMSem do Eli Kotyni  , tel. 508-335243 albo do mnie tel. 512-356669
Koszulki są bezpłatne, to znaczy finansowane są z budżetu zjazdowego.

(10.04.2018) ORGANIZATORZY PRZYPOMINAJĄ O KONIECZNOŚCI DEKLARACJI UCZESTNICTWA I CO ZA TYM IDZIE WPŁATACH, najlepiej do końca kwietnia.
Prosimy jednocześnie o deklaracje uczestnictwa w zajęciach sportowych, planujemy przygotowanie pamiątkowych koszulek. Mile widziane propozycje konkurencji sportowych.
Na uroczysty bankiet zakontraktowany już został DJ Śołnierzyk z Boss Garage Pub.

W trakcie bankietu, oprócz muzyki DJ'a będzie miało miejsce wydarzenie artystyczne najwyższej rangi, krótkie, wesołe i w całości przygotowane przez zespół Absolwentów.
Szczegóły tutaj.


Wszelkie informacje dotyczące Zjazdu Absolwentów, włącznie z przewidywanym menu, są tutaj.

Świąteczna karteczka od Fifiny.
Niedzica


(06.02.2018) Fotka z ostatniego spotkania klasowego (kliknij aby powiększyć).
Spotkanie w Vidoku


(29.01.2018) Jakiś czas temu na antenie Polskiego Radia ukazała się ciekawa audycja radiowa o sprawie naszego kolegi Andrzeja Kursy. Jest dostępna do odsłuchania tutaj. A klikając prawym klawiszem myszki w ten link możemy ściągnąć plik mp3 z audycją na komputer i odsłuchać później.

(18.01.2018)
ZJAZD Z OKAZJI ROCZNICY MATURY 2018. APEL O WPŁATY

Bankiet został przeniesiony do restauracji Vidok (nad DH Jubilat).
Będzimy tam mieli więcej miejsca niż w Bialej Róźy. Podpisaliśmy już umowę.
Koszt uczestnictwa w zjeździe wynosi 250 zł.
W tej kwocie znajdują się: opłaty za bankiet (jedzenie + alkohol, pokrycie kosztów uczestnictwa zaproszonych nauczycieli), honorarium DJ-a, opłaty w kościele, kwiaty dla nauczycieli.

W związku z koniecznością wpłaty do końca stycznia zaliczki na bankiet, prosimy osoby, które mają teraz taką możliwość o wpłaty, o przelanie należności na konto naszego nieocenionego kolegi:
 Wojciech Wojtasiewicz
 Deutsche Bank PBC SA, nr rach.:
 74 1910 1048 3401 0512 1111 0001
Przelewy koniecznie z dopiskiem ROCZNICA MATURY imię nazwisko klasa

Prosimy o podawanie imienia i nazwiska osoby wpłacającej (w przypadku Koleżanek nazwisko panieńskie) oraz klasy, szczególnie w przypadku przelewu z konta innej osoby. Pomoże to ustalić ile osób z każdej klasy zamierza uczestniczyć.


(27.12.2017) Świąteczna karteczka od Fifiny.
Niedzica


(02.06.2017) Drodzy Nowodworczycy, tradycyjnie zwracam się z prośbą o wpłaty na Stypendium Absolwentów. Na koniec roku szkolnego mamy wręczyć dwa stypendia, dla uczniów klas I i II. Przypominam, że dzięki hojności Absolwentów, w ostatnich latach wypłacamy stypendia w wysokości po 1000 zł. Gdyby udało się zebrać jeszcze dodatkowe pieniądze, to możemy wręczyć jeszcze jedno stypendium lub kolejny raz ufundować stypendium specjalne gdyby pojawiły się odpowiednie kandydatury.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj. Znajdziecie tam też informację jak dokonać wpłatę.

(1.06.2017)
W przyszłym roku przypada 40 rocznica naszej matury.
Okazja jest wyjątkowa dlatego też z rocznym wyprzedzeniem został ustalony termin Zjazdu Absolwentów.
Będzie to sobota 16 czerwca roku 2018.
Proszę w miarę możliwości o powiadamianie wszystkich Absolwentów przy każdej nadarzającej się okazji.

Program przewiduje (na razie wstępna wersja):
- współzawodnictwo sportowe, rozgrywki w LO w godzinach dopołudniowych, rozgrzewka zwyczajowo zaczynała się około 10 rano w sali gimnastycznej
- godz. 15.30 - msza św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Garncarska 24
- godz. 17 - spotkanie w auli I LO, wspólne zdjęcia, spotkanie z nauczycielami w klasach, postaramy się też o udostępnienie do zwiedzania sali nr 24, której nadano imię Stanisława Jastrzębskiego
- godz. 19 - początek bankietu w restauracji Vidok (DH Jubilat) al. Krasińskiego 1 - tańce hulanki i swawole do białego rana


(11.04.2017) Z żalem informuję, że nasz kolega Krzysztof Dziubek zmarł w ostatnią niedzielę. Pogrzeb odbędzie się w czwartek 13 kwietnia o godzinie 12 na Cmentarzu Rakowickim.
Krzychu


(23.03.2016) Nauczyciel języka polskiego z Nowodworka Czesław Kurdziel prowadzi od pewnego czasu blog. Tematyka to szeroko pojęta kultura, sztuka i historia.
Ostatnio pojawiła się tam nowa kategoria Nowodworek. Zapraszam do regularnego odwiedzania tego bardzo ciekawego bloga. Na zachętę taki cytat:
Zjazd rocznika 1878. Głos Narodu w numerze 139 z 22 maja 1903 informował: Z ogólnej liczby 72 młodzieńców , którzy przed 25 laty zdawali egzamin dojrzałości, zjechała się tylko trzecia część, dla odnowienia koleżeńskich węzłów. Przeszło trzecia część wymarła, reszta przyjechać nie mogła, a w tej liczbie wielu mieszkających za kordonem...
Dalszy ciąg na blogu. Proszę zwrócić uwagę, że wzmiankowany w gazecie rocznik zdawał maturę dokładnie 100 lat przed naszym rocznikiem!!! A sto lat po opisywanym powyżej zjeździe naszych starszych kolegów odbył się zjazd naszego rocznika, który możemy powspominać tutaj.

(24.03.2016) Kto jeszcze nie złożył PITa i jest odpowiedzialnym człowiekiem, czyli nie chce oddać rządowi na zmarnowanie 1 % swoich podatków, to mam dwie ciekawe propozycje, szczegóły są tutaj.

(26.03.2015) 30 marca o godzinie 11.50 na cmentarzu Rakowickim (główna kaplica) odbędą się uroczystości upamiętniające legendarnego historyka przy nowej tablicy poświęconej profesorowi na Cmentarzu Rakowickim. Mszę poprowadzi prawdopodobnie kard. Stanisław Dziwisz.
Na stronie internetowej Nowodworka zamieszczono wiele interesujących informacji poświęconych profesorowi Jastrzębskiemu.

(25.03.2015) DZIEÑ PAMIÊCI GRISZY W NOWODWORKU

Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i osoby związane ze szkołą na Dzień Pamięci prof. Jastrzębskiego w I LO w piątek 27 marca.
W międzynarodowy dzień teatru, rok po śmierci Profesora zostanie on patronem (obok takich ludzi jak Matejko, Sobieski, Banach, Mrożek czy Kulczyński) jednej z sal w gmachu Nowodworka.

Plan:
12:00 (aula) - część oficjalna, przemówienia i recytacja przekładów prof. Jastrzębskiego, po niej zostanie otwarta wystawa poświęcona Profesorowi w bibliotece szkolnej oraz wystawiona zostanie księga pamiątkowa

13:30 (aula) - część nieoficjalna - film biograficzny zrealizowany przez uczniów z zespołu "(Po)Równaj do Starszego!" oraz dyskusja i okazja do podzielenie się swoimi wspomnieniami o Profesorze.

Ostatni odwiedzający zostaną wpuszczeni na wystawę o godzinie 18:30.

Serdecznie zapraszamy!
Dyrekcja I LO
Towarzystwo Przyjaciół I LO
Zespół "(Po)Równaj do Starszego!"


(06.01.2015) W sobotnim (7.02) Dzienniku Polskim ukaże się obszerny reportaż o profesorze Jastrzębskim. Zachęcam do kupna co najmniej jednego egzemplarza i obowiązkowo do przeczytania!

(05.12.2014) Drodzy Nowodworczycy, zwracam się chyba ostatni już raz z prośbą o pomoc dotyczącą śp. profesora Jastrzębskiego. Profesor nie zostawił po sobie rodziny, która mogłaby się zająć pogrzebem i resztą spraw. Zajął się tym Janusz Kotynia, za co składam mu serdeczne podziękowania w imieniu wszystkich Nowodworczyków. Jednakże taką rodziną jesteśmy my wszyscy, Absolwenci Nowodworka i Uczniowie Profesora i dlatego dziś to nas spoczywa obowiązek wyremontowania grobowca Profesora. Grobowiec został już opłacony na 20 lat, do 2034 roku. Według oferty jaką otrzymaliśmy na remont grobowca, włącznie z wymianą płyty nagrobnej na jakąś solidną, np. marmurową, potrzeba ok. 3000zł. Ponadto wydatki na pogrzeb przekroczyły o ponad 1121zł kwotę jaką łacznie dysponowaliśmy, z poprzedniej zbiórki, zwrotu z ZUS i dochodu ze sprzedaży niektórych rzeczy Profesora. Łącznie potrzebujemy zebrać co najmniej 4121zł. Zachęcam do wpłat na konto podane poniżej. Po zebraniu odpowiedniej kwoty remont można by przeprowadzić na wiosnę.
WAŚNE - NA PRZELEWACH PROSZÊ KONIECZNIE PODAÆ TYTUL PRZELEWU.
"Darowizna na remont grobowca profesora Jastrzębskiego"
Nazwa Banku : Bank PeKaO SA
nr rach.: 04 1240 4432 1111 0010 4908 1025
właściciel : Janusz Kotynia

(04.12.2014) Na Youtube pojawiła się długo oczekiwana relacja z pogrzebu profesora Jastrzębskiego. Autorami zdjęć są Maciej Bernaś i Jan Kłapa a całość zmontowali Jan Kłapa i Sebastian Skoczeń. Dziękując Kolegom za tak potrzebną inicjatywę i włożoną w nią pracę zachęcam wszystkich do obejrzenia relacji.(29.04.2014) Msza w intencji śp. Profesora Jastrzębskiego już w najbliższą niedzielę 4 maja o godzinie 12:00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa ul. Garncarska 24.

(29.04.2014) Drodzy Nowodworczycy, Stypendium Absolwentów dla klas III zostało wręczone. Szczególy są tutaj.
Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

(26.03.2014) Pogrzeb profesora Jastrzębskiego odbędzie się w piątek 4 kwietnia o godzinie 13:40 na Cmentarzu Rakowickim. Proszę o powiadamianie absolwentów o miejscu i terminie pogrzebu.

(25.03.2014) Z wielkim żalem zawiadamiam, że wczoraj wieczorem w Szpitalu Wojskowym zmarł nasz nauczyciel historii prof. Stanisław Jastrzębski.

(28.02.2014) Kto jeszcze nie złożył PITa i jest odpowiedzialnym człowiekiem, czyli nie chce oddać rządowi na zmarnowanie 1 % swoich podatków, to mam dwie ciekawe propozycje, szczegóły są tutaj.

(30.09.2013) Jubileusz 425-lecia Nowodworka
425-lecie Nowodworka
Rozpoczęły się obchody jubileuszu 425-lecia Nowodworka.
Na internetowej stronie Nowodworka pojawiła się zakładka z informacjami o jubileuszu. Można tam znaleźć kalendarium wydarzeń i mnóstwo ciekawostek. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w dniach 4-6 października. W piątek 4 października Bal Nowodworski w Hotelu Pod Różą. A w niedzielę Uroczysta Gala Jubileuszowa w Filharmonii Krakowskiej.
Honorowy patronat objęła małżonka Prezydenta RP pani Anna Komorowska, a w honorowym komitecie naukowym znaleźli się ks. bp. prof. dr hab. Tadeusz Pieronek, prof. dr hab. inż. Ryszard Tadeusiewicz, prof. dr hab. med. Krzysztof Duda i Professor Jacek Klinowski, Sc.D.
Zachęcam do udziału w rocznicowych imprezach i spotkaniach a na początek proponuję poczytać Niezbędnik Nowodworski.

(07.08.2013) Grisza na Youtube !!!
Grisza zadebiutował na Youtube. Ma swój kanał filmowy. Szczegóły są tutaj.

(19.07.2013) Aukcja pamiątek z mieszkania profesora Jastrzębskiego
W związku z koniecznością zwrotu mieszkania (komunalnego) Profesora Jastrzębskiego, który od trzech lat przebywa w Domu Pomocy Społecznej przeprowadzamy za zgodą Profesora aukcję niektórych rzeczy z Jego mieszkania, pokój w DPS jest niewielki i nie ma możliwości przechowania tych rzeczy. Szczegóły są tutaj.

(10.06.2013) UWAGA. Zbiórka pieniężna w ramach akcji "Grisza" została wznowiona w dniu 8 czerwca. Zachęcam do doknywania wpłat. Jednocześnie przypominam, że w zeszłym roku zmienił się numer konta. Upewnij się, że wpłacasz na właściwe KONTO!

(13.06.2013) Poprawiny po zjeździe :) Zapraszam na kolejny koncert zespołu Workaholic w najbliższą niedzielę, 16 czerwca o godzinie 20, Klub Lizard King, Kraków, ul. św. Tomasza 11a (dawne kino Apollo). Więcej na fejsie oraz Niteline. Koncert połączony jest z promocją nowej płyty WH "To nie mój świat". Zapraszam serdecznie w imieniu Janka i zespołu.

(10.06.2013) Zjazd Absolwentów z okazji 35 rocznicy naszej matury zakończył się.
Zdjęcia i wspominki będą sukcesywnie zamieszczane tutaj. Przypominam, że zjazd podjał decyzję o kontynuowaniu Stypendium Absolwentów, zachęcam do wpłat, bo w czerwcu przyznajemy kolejne dwa stypedia.

(23.05.2013) Dzisiaj rozpoczyna się w Krakowie VIII Kongres Polonii Medycznej i I Światowy Kongres Lekarzy Polskich. Przypomnę, że aktywnymi współorganizatorami Kongresu są nasi koledzy z liceum Bogdan Miłek i Tomasz Grodzicki. Więcej informacji można znaleźć tutaj.

(28.04.2013) Drodzy Nowodworczycy, w piątek została wybrana pierwsza tegoroczna laureatka Stypendium Absolwentów. Szczególy są tutaj. Dziękuję wszystkim darczyńcom!

(18.04.2013) Nasz kolega Boguś Miłek, przewodniczący Kongresu Polonii Niemieckiej, udzielił niedawno wywiadu dotyczącego sytuacji Polaków w Niemczech. Wywiad jest kosekwencją niedawno opublikowanego listu Kongresu Polonii w Niemczech.
Swoistym komentarzem do tego jest dzisiejszy artukuł o nowych sposobach dzielenia środków na wspieranie Polonii i Polaków za granicą.

Świąteczne życzenia od Fifiny dla wszystkich uczniów zostały opatrzone piękną kartką z Niedzicy.
Zyczenia z Niedzicy

(15.03.2013) Nasz profesor historii Stanisław Jastrzębski czuje się lepiej i nawet bywa ostatnio w teatrach. Więcej na stronie z aktualnościami o naszej akcji pomocy.

(29.11.2012) W przyszłym roku wypada 35 rocznica naszej matury. Ustalono termin, miejsce i program Zjazdu Absolwentów z tej okazji, szczegóły są tutaj. Proszę w miarę możliwości o powiadamianie wszystkich Absolwentów przy każdej nadarzającej się okazji.

(30.08.2012) Serdecznie zapraszam na spotkanie klasowe, pierwsze po wakacjach, w poniedziałek 3 września w "Any Time". Będą goście specjalni ze Szwajcarii i Australii!

(22.06.2012) Drodzy Nowodworczycy, wczoraj zostało wręczone pierwsze tegoroczne Stypendium Absolwentów. Szczególy są tutaj. Dziękuję wszystkim darczyńcom!

Drodzy Nowodworczycy, nasz profesor historii Stanisław Jastrzębski potrzebuje naszej pomocy. Zwracam się do wychowanków Profesora z wszystkich roczników o jej udzielanie, w miarę możliwości. Szczegóły jak można pomóc znajdziecie tutaj.

Zapraszam do przeczytania znalezionego w Internecie wspomnienia o naszym nauczycielu fizyki Profesorze Marianie Różyckim. Jest tam także słowo pożegnalne wygłoszone przez Profesora Jastrzębskiego. Kliknij tutaj

(15.03.2012) Drodzy Nowodworczycy, przypominam o możliwości wpłat na Stypendium Absolwentów. W tym roku nasze Stypendium czeka duża aktywność, w marcu wypłata stypendium specjalnego, w kwietniu stypendium dla uczniów klas III, w czerwcu dwa stypendia dla uczniów klas I i II oraz kolejna rata stypendium specjalnego. Przypominam, że dzięki hojności Absolwentów, w zeszłym roku wypłaciliśmy zwykłe stypendia w wysokości po 1000 zł. Chcielibyśmy taką kwotę utrzymać dalej.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj, także jak dokonać wpłat.

Zapraszam do przeczytania wspomnień o profesor Krupińskiej.

(01.12.2011) Pani profesor Aleksandra Krupińska zmarła 23 listopada, pogrzeb niestety już się odbył (we wtorek), byli przedstawiciele liceum, poczet sztandarowy, niestety informacja nie dotarla na czas do absolwentów :(
Załączam mapkę, gdyby ktoś był w pobliżu cmentarza Rakowickiego to łatwo trafić, w "nowej" części cmentarza za ul. Prandoty, kwatera PAS 102, miejsce 54.
lokalizacja grobu

(29.11.2011) Z wielkim żalem zawiadamiam, że zmarła nasza Wychowawczyni z Nowodworka, pani profesor Aleksandra Krupińska. Dzisiaj w Dzienniku ukazał się nekrolog. Gdy tylko będą znane szczegóły dotyczące pogrzebu to niezwłocznie je zamieszczę.
prof. Krupinska

(16.11.2011) Serdecznie zapraszam na koncert zespołu Workaholic w teatrze Groteska 27 listopada. Szczegóły tutaj

(27.09.2011) Drodzy Nowodworczycy, pierwsze stypendium specjalne zostało wręczone, szczegóły są tutaj, a fotoreportaż z wręczenia tutaj. Przy okazji zachęcam do kolejnych wpłat, numer konta jest tutaj

(25.08.2010) Pogrzeb Marka odbędzie się we wtorek 30 sierpnia 2011 o godz. 13 na cmentarzu w Batowicach (Nowa Kaplica).

(25.08.2010) Pogrzeb Miecia odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia 2011 roku o godz. 15 na cmentarzu parafialnym w Raciborowicach (gmina Michałowice - następna wieś za Batowicami).

(23.08.2010) Tragiczny wypadek naszych kolegów z klasy IV d, Marek i Mieciu nie żyją. Szczegóły są tutaj.

(25.05.2011) Drodzy Nowodworczycy, przypominam o możliwości wpłat na Stypendium Absolwentów. Pierwsze tegoroczne Stypendium zostało niedawno przyznane, a planujemy przyznać w tym roku dwa kolejne. Chcielibyśmy przyznać je w kwocie 1000 zł, ponieważ nie mamy jeszcze pełnej kwoty, dlatego prośba o dokonanie wpłat.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj, także jak dokonać wpłat.

(05.05.2010) Pierwsze tegoroczne Stypendium Absolwentów naszego rocznika zostało wręczone, szczegóły są tutaj.

(02.02.2011) O przyszłym terminalu pasażerskim na lotnisku w Balicach opowiada w Dzienniku Polskim jeden z jego projektantów, Janusz Duliński. Kliknij tutaj.

(17.12.2010) Niestety w tym roku nie udało się wybrać odpowiednich kandydatur i przyznać stypendiów dla uczniów klas I i II. Kapituła stypendium wydała w związku z tym oświadczenie, którego treść znajduje się tutaj.

(02.12.2010) Niedawno Aśka została prababcią, oto pierwsze foty: prawnucząt :)

(03.11.2010) Rok temu odszedł nasz kolega Piotrek Serówka. Cześć Jego pamięci.

(31.08.2010) Wakacje się kończą i zbliża się kolejny sezon na spotkania klasowe. Czekają nas niezwykłe atrakcje. Knajpa w której się spotykamy, "Any Time", została Laureatem Konkursu Publiczności w tegorocznym Festiwalu Pierogów za pierogi "Niebezpieczne Związki" z bobem i boczkiem. Do wypróbowania już w najbliższy piątek.

(30.06.2010) Drodzy Nowodworczycy mieszkający za granicą lub wybierający się tam na urlop. Na prośbę jednej z naszych koleżanek zamieszczam link do informacji gdzie można głosować za granicą 4 lipca.

(10.06.2010) Kilka fotek ze spotkań klasowych w kwietniu i maju w AnyTime,

(05.05.2010) Pierwsze tegoroczne Stypendium zostało wręczone, szczegóły są tutaj.

(28.12.2009) Świąteczne życzenia od Fifiny dla wszystkich Jedynkowiczów zostały opatrzone piękną kartką z Niedzicy.
Zyczenia z Niedzicy

(28.12.2009) Nasza koleżanka Ania Zechenter publikuje od pewnego czasu w Dzienniku Polskim interesujące artykuły z historii najnowszej.
Lista opublikowanych do tej pory artykułów jest na stronie pod nazwą "nieprzedawnione"

(21.12.2009) Na stronie internetowej naszej klasy został uruchomiony kanał RSS. To taka pomarańczowa ikonka pod spisem treści. Umożliwia to automatyczne powiadamianie o nowych wpisach, a więc nie będzie już trzeba zaglądać samemu co chwilę z obawą, że coś nowego nam umknie. Więcej szczegółów na stronce o kanale RSS

(21.12.2009) Nasza koleżanka Gosia Stojek angażuje się od dawna w reformę szkolnictwa wyższego. Niedawno zabrała nawet głos na posiedzeniu komisji sejmowej w sprawie założeń do reformy szkolnictwa wyższego. Więcej szczegółów na stronie Centrum Informacji FIAP.
Warto zwrócić uwagę, że strona Małgosi do gromadzenia dokumentow opatrzona jest znaną zapewne Nowodworczykom dewizą "Semper in Altum". Polecam tamże artykuły prof. Jajszczyka z AGH.

(01.12.2009) W środę 9 grudnia o godzinie 19:30 w kościele sióstr sercanek przy ul. Garncarskiej 24 w Krakowie, odprawiona zostanie Msza św. w intencji Piotrka. Będzie ją celebrował Nowodworczyk, kolega Piotrka z klasy, ks. Jan Słomka. Zapraszam wszystkich Nowodworczyków.

(11.11.2009) Zapraszam do przeczytania wspomnień o Piotrku.
Gdyby ktoś chciał coś od siebie napisać lub miał jakieś ciekawe zdjęcia Piotrka, to proszę o kontakt, zamieszczę na naszej stronie internetowej.

(4.11.2009) Nasz kolega z klasy Piotrek Serówka nie żyje. Pogrzeb w piątek 6 listopada o godzinie 13:30 w Stalowej Woli. Dzisiaj w Dzienniku Polskim jest nekrolog.

(24.09.2009) Na wrześniowe spotkanie klasowe przybyły tłumy uczniów, niektórzy specjalnie na to spotkanie przylecieli aż z Australii.
Zapraszam do obejrzenia krótkiego fotoreportażu,

(11.09.2009) Księżniczkowa Akademia w Sztokholmie i okolicach przyznała właśnie tegoroczne nagrody Marzanny w dziedzinie literatury, za najlepsze w XXI wieku dokończenie wiersza z XX wieku. Jednocześnie jest to nagroda za najlepsze w trzecim tysiącleciu dokończenie wiersza z drugiego tysiąclecia. Oficjalny komunikat jest tutaj.

(21.08.2009) W piątek 21 sierpnia w Bazylice Mariackiej wystąpi Chór Nowodworski. Serdecznie zapraszam. Szczegóły tutaj.

(15.05.2009) UWAGA! Sensacja. Rozpoczyna się Konkurs Absolwentów na dokończenie wiersza dziękczynnego. Każdy może spróbować swych sił. Najlepszy dostanie kosztowną nagrodę, oczywiście nie ominie go sława, pieniądze, kobiety (lub inne płcie), a może nawet śladami naszych wybitnych polskich poetów sięgnie po Nobla? Szczegóły tutaj. Myślę, że naszą klasę stać na wiele. Nie trać czasu, łap za pióro i TWÓRZ!

(15.05.2009) Boguś Miłek zaprasza 7 czerwca wszystkich chętnych na skromną imprezkę "Obrazki z wystawy zwanej życiem". Szczegóły tutaj,

(05.05.2009) Fotoreportaż z wręczenia pierwszego tegorocznego stypendium Absolwentów rocznika 1978 jest tutaj.

(30.04.2009) Drodzy Nowodworczycy, pierwsze tegoroczne Stypendium zostało dzisiaj wręczone, szczególy po długim weekendzie.

(27.04.2009) Drodzy Nowodworczycy, pierwsze tegoroczne Stypendium zostało przyznane, szczególy są są tutaj. Wręczenie nastąpi 30 kwietnia o godzinie 11, w Auli szkolnej w czasie uroczystości wręczenia świadectw dla uczniów trzecich klas. Zapraszam wszystkich do udziału w uroczystości, przed uroczystością można podpisać się na okolicznościowym dyplomie. Kolejne dwa stypendia przyznamy i wręczymy w październiku.

(22.04.2009) Drodzy Nowodworczycy, proszę o mobilizację i wpłaty na Stypendium Absolwentów. Pierwsze tegoroczne Stypendium zostanie przyznane jeszcze w kwietniu, a jego wręczenie nastąpi 30 kwietnia, w czasie uroczystości wręczenia świadectw dla uczniów trzecich klas. Dziękuję w imieniu Kapituły i Absolwentów za już dokonane wpłaty i czekamy na kolejne.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj

(29.03.2009) Miło mi poinformować, że rozpoczęliśmy zbiórkę datków na tegoroczną edycję Stypendium Absolwentów naszego rocznika. Regulamin przyznawania stypendium pozostaje bez zmian. W zeszłym roku zbiórka była organizowana po raz pierwszy, wpłynęły datki od 24 osób, zebraliśmy 1570 zł. Jak łatwo policzyć, średnia wpłata wynosiła 65 zł. Wypłacone zostały 3 stypendia po 500 zł.
Głównym celem zeszłorocznej zbiórki było zaistnienie stypendium, ustalenie form współpracy z Dyrekcją, Radą Rodziców, metod zgłaszania kandydatów i wyboru stypendystów. Po to, aby Koleżanki i Koledzy mogli się przekonać, że Stypendium naszego rocznika to nie jest tylko jakaś piękna idea, która pojawiła się w czasie naszego zjazdu i zniknęła wraz z jego zakończeniem ale, że to po prostu działa.
24 osoby na grubo ponad 150 jakie przewinęły się przez nasz rocznik to nie za wiele. W tym roku Kapituła Stypendium zamierza dołożyć starań, aby dotrzeć do większej liczby Absolwentów i zachęcić ich do wpłat na stypendium. Dzięki temu mamy nadzieję zebrać znacznie większą kwotę niż w zeszłym roku i być może uda się zwiększyć kwotę jednego stypendium do na przykład 1000 zł. Oczywiście zasady wpłat są bardzo proste, wpłaca ten kto chce, ile chce i ile może.
Wszelkie informacje o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 są tutaj

(12.02.2009) Dzięki zamiłowaniu Wojtka do gromadzenia starych szpargałów przetrwał do naszych czasów tekst, którym pożegnał on w naszym imieniu dyrektora Zwolskiego. Należy go sobie obowiązkowo przypomnieć.

(12.10.2008) Relacja z wręczenia pierwszych stypendiów Absolwentów rocznika 1978 jest tutaj

(11.10.2008) W dniu dzisiejszym w Dzienniku Polskim ukazał się wywiad o Stypendium Absolwentów rocznika 1978 oraz informacja o tegorocznych laureatach. Wywiad jest tutaj.

(07.10.2008) No i stało się, mamy pierwszych stypendystów. Szczegółowa informacja jest tutaj. W sobotę, 11 października o godzinie 11 wręczenie stypendiów Absolwentów rocznika 1978. Zapraszam wszystkich chętnych, w szczególności darczyńców, którym dziękuję jeszcze raz.
Bez Waszych wpłat tego stypendium by nie było!
Przypominam, że w dniach 10-12 października odbędą się uroczyste obchody Jubileuszu 420-lecia Szkoły, program obchodów jest na stronie Nowodworka

(02.10.2008) W najbliższy wtorek Kapituła Stypendium Absolwentów rocznika 1978 zbierze się w gabinecie Dyrektora Nowodworka i dokona wyboru dwóch stypendystów. Wręczenie stpendiów w piątek lub sobotę (10 lub 11 października) w czasie obchodów rocznicowych. Dokładny termin wręczenia stypendiów podam we wtorek

(29.09.2008) Jeszcze ciepły tekst o naszym komersie został uzupełniony o kolejne fascynujące wspomnienia. Warto sobie przypomnieć te znane jak i nieznane do tej pory szczegóły tamtych wydarzeń.

(29.09.2008) Informacja o naszym stypendium została zamieszczona na internetowej stronie Nowodworka. Wręczenie pierwszych stypendiów już wkrótce.

(22.09.2008) W dalszym ciągu oczekujemy na wpłaty na Stypendium Absolwentów Nowodworka rocznika 1978 "Wszechstronny jak Nowodworczyk". Informacja jak dokonać wpłat z zagranicy jest tutaj.

(04.09.2008) Tym razem mam przyjemność zaanonsować obszerny tekst z bezcennymi fotografiami z naszego komersu.

(8.07.2008) Wspólnie z Dyrektorem Nowodworka ustaliliśmy ostateczny regulamin Stypendium Absolwentów rocznika 1978. Corocznie bedą przyznawane trzy stypendia, dla uczniów klas I, II i III. Stypendia dla uczniów klasy III będzie wręczane w czasie Gali Nowodworskiej na zakończenie roku szkolnego, natomiast stypendia dla uczniów klas I i II będą wręczane w dniu 14 października w czasie uroczystości z okazji rocznicy założenia Liceum im. Bartłomieja Nowodworskiego. Regulamin Stypendium Absolwentów znajduje się tutaj. W tym miejscu jest też informacja jak wpłacać.

(02.06.2008) Zjazd absolwentów z okazji trzydziestej rocznicy matury udał się wspaniale. Ogromne podziękowania w imieniu wszystkich absolwentów należą się przede wszystkim Wojtkowi Wojtasiewiczowi, gdyż bez jego tytanicznej pracy moglibyśmy sobie co najwyżej posiedzieć o suchym pysku na wiślanych bulwarach.
Wstępne wyniki rozgrywek sportowych znajdziesz tutaj: kliknij
A tu można zobaczyć pierwsze fotki, zdjęcia klasowe i galerie.

(30.05.2008) Ostatnio modne stały się teczki. Jak można się domyślać, nasze liceum, jako najlepsze niewątpliwie liceum w Krakowie, z pewnością było pod troskliwą opieką smutnych panów. A więc zobaczmy co o naszych latach w liceum mówią TECZKI.

(28.01.2008) Już za naszych czasów były spore problemy z zapraszaniem byłych wychowanków Nowodworka na spotkania z uczniami. A jak się to robi dzisiaj?

(22.08.2007) Nasz niestrudzony kolega Bogdan Miłek założył własny blog. Pragnę z góry uspokoić, blog jest w języku polskim. Można znaleźć ciekawe wspominki o naszych klasowych kolegach, a także poznać mało znane w czasach liceum socjalistyczne oblicze naszego kolegi.

(26.03.2006) Kolejny kolega z liceum wydał długo oczekiwaną książkę.

(20.07.2005) W dzisiejszej "Rzeczpospolitej" ukazał się ciekawy artykuł o śledztwie prowadzonym przez SB w czasie stanu wojennego przeciwko uczniom Nowodworka, którzy próbowali drukować bibułę. Artukuł jest tutaj. Niestety zazwyczaj artykuły z "Rzeczpospolitej" dostępne są bezpłatnie tylko przez tydzień, dlatego trzeba się pospieszyć z przeczytaniem. Ukazało się jeszcze sprostowanie do artykułu.

(08.07.2005) Kolejna niespodzianka w dziale Ciekawostki. Tym razem artykuł omawiający różne działania w obronie czci własnego narodu, między innymi opisane są poczynania Bogdana Miłka. Cały artykuł znajdziesz tutaj.

(12.04.2005) W sobotę 16.04.2005 o godzinie 19 odbędzie się spotkanie uczniów z całego naszego rocznika. Miejscem spotkania jest pub jeździecki "Stare Konie", ul. Kobierzyńska 175a. Plan dojazdu jest tutaj.

(21.03.2005) A teraz z zupełnie innej beczki, od kilku miesięcy ukazuje się nowe czasopismo satyryczne "Nowy Pompon". Miesięcznik ten wydawany jest w Krakowie, przez osobników związanych z Piwnicą pod Baranami, kabaretem Chatelet i Grzegorzem Halamą. Ma także swoją stronę internetową gdzie można znaleźć niektóre artykuły. Niestety wersja papierowa jest dostępna tylko w EMPIKach, w Rynku i w Geancie, ukazuje się około 10 każdego miesiąca. "Nowy Pompon" przybiera postać zwykłej gazety, która przynosi "Ostateczną wersję wiadomości". W ostatnim numerze "Nowy Pompon" donosi m.in.: "Warszawa - Ktoś wniósł 'Listę Wildsteina' do IPN", "Angielski turysta nie widział potwora z Loch Ness", z lokalnych krakowskich nowinek: "Przetarg na wyburzenie nie dokończonego od 24 lat wieżowca wygrała Al Kaida", w dziale nauka: "Astronowie odkryli budę w konstelacji Psa". Dodam, że w konstelacji Ryb odkryto akwarium.

(18.01.2005) Towarzystwo Przyjaciół Nowodworka organizuje 5 lutego w restauracji "Moliere" bal karnawałowy, na który zaprasza wszystkich Absolwentów i Przyjaciół. W programie liczne atrakcje, zabawa i tańce oczywiście do białego rana. Wszelakie szczególy są tutaj.

(20.12.2004) Do tego musiało wcześniej czy później dojść. Nasza koleżanka Aśka Szuba została babcią! Dziadek jakoś to przetrwał i czuje się dobrze. Wnuczka ma na imię Weronika. Urodziła się 12.12.2004, a więc w niedzielę! Podstawowe parametry techniczne: waga 3070 g, wzrost 51 cm, włosy czarne dość gęste. Gratuluję i apeluję o podjęcie wyzwania! Są już fotki, z pierwszej doby.

(30.11.2004) WAŚNE ! Od dzisiaj internetowa strona naszej klasy znajduje się pod nowym adresem: http://www.mts.aplus.pl/1lo1978/. Stary adres w nieodległej przyszłości przestanie działać. Jednocześnie zmienia się mój prywatny adres mailowy: . Utworzony został też adres mailowy, który możemy wykorzystywać do różnych spraw organizacyjnych związanych z naszą klasą:

(27.09.2004)I już po imprezie w Niedzico-Czorsztynie, jak zwykle było fantastycznie. Do czasu pojawienia się sprawozdania zapraszam do podziwiania zdjęcia nadesłanego właśnie przez Gosię, z całkiem innego wyjazdu, Strazitie w Pirynie 1978 po maturze.
Strazitie w Pirynie 1978

(01.08.2004) I kolejna nowość, na stronie wydarzenia pojawił się link do opisu pewnej specyficznej dla Nowodworka tradycji. Ponadto galeria zdjęć z wycieczki w Pieniny została uzupełniona o zdjęcie ze zdobycia Sokolicy, chodzi o trzecie od lewej zdjęcie w galerii Pieniny 77.

(10.03.2004) I znowu o naszych uczniach w prasie. I to jak, historycznie. Tutaj zobaczysz na własne oczy.

(04.03.2004) Nasz kolega z klasy, Jasiu Słomka, wydał niedawno ... książkę. Tutaj znajdziesz kilka słów o tym hicie wydawniczym.

(04.12.2003) 21 listopada zmarł nasz dyrektor z Nowodworka, mgr Józef Zwolski. Pogrzeb odbył się 25 listopada na Cmentarzu Salwatorskim. Tutaj znajdziecie kilka zdjęć z tej uroczystości.

(08.06.2003) I już po obchodach 25 rocznicy naszej matury. Kilka słów o tych uroczystościach znajdziecie tutaj.

(20.06.2002)W cyklu artykułów Archi-szopa 2002, o "pięknie" nowej, krakowskiej architektury, ukazał się wywiad z Markiem Zgórniakiem. Cały wywiad znajdziesz tutaj.

(21.04.2002) Tym razem nietypowa sprawa. Apel o pomoc, związany jednak z naszą klasą. Szczegóły znajdziesz tutaj.

(6.01.2002) Niepublikowane do tej pory zdjęcia z archiwum Mirka Danielowskiego już w galerii. Ponadto jedyne zachowane zdjęcie Mr. Morninga.

(4.11.2001) Sensacja! Dotarły do mnie zdjęcia z drugiego końca świata. A właściwie z dołu świata. Marek Krawuś przysłał mi zdjęcia zrobione w 1998 roku w czasie 20 rocznicy matury. Óezka w oku się kręci jacy młodzi wtedy byliśmy. Wszystkie zdjęcia już w galerii.

Projekt "Kampus Nowodworski". Fundacja Nowodworska przygotowała projekt przebudowy I Liceum i placu Na Groblach. Szczegóły znajdziesz tutaj. (07.08.2001)

W dziale Ciekawostki pojawiła się niespodzianka. Jest to nagranie wywiadu jaki został przeprowadzony dla Radia Kraków z naszą koleżanką Aśką Szubą z okazji Tygodnia Mózgu. Aśka oraz Profesor Ryszard Tadeusiewicz tłumaczą co to jest sztuczna inteligencja, sieci neuronowe i neurokomputery. Kliknij tutaj. (18.03.2001)

Jeden z naszych kolegów jest już dziadkiem ! Kto natępny?


Ostatnie spotkania (mniej lub bardziej oficjalne):

UWAGA !

Pomóż w redagowaniu tej strony. Jeśli pamiętasz jakieś ciekawe zdarzenie, masz zdjęcia z klasy, masz kontakt z kimś o kim nie napisałem to zgłoś się do odpowiedzi na ochotnika.


Prześlij komentarz lub drobny datek do opiekuna strony
© Wszystkie prawa zastrzeżone 2001-2014.