Spis treści:
Informacje klasowe
Inne strony o I LO
Rekomendacje kulturalne
Kanał RSS
o kanale RSS
|
|
Kraków, 7-8 czerwca 2003.
Przed w³a¶ciwymi obchodami 25 rocznicy matury uczniowie zostali zaproszeni na obóz kondycyjny. Obóz zorganizowano w dawnych salach tortur fizycznych Nowodworka zwanych, dla niepoznaki, sal± gimnastyczn± i szatni±. Nie od dzi¶ wiadomo, ¿e bez perfekcyjnego przygotowania kondycyjnego nie ma mowy o dotrwaniu do koñca takich obchodów. Tylko uczniowie regularnie uczestnicz±cy w spotkaniach klasowych, dysponuj± nienagannym przygotowaniem kondycyjnym, umo¿liwiaj±cym bezpieczny udzia³, w pe³nym zakresie, w ka¿dego rodzaju imprezie. Pozostali musz± przej¶æ szkolenie treningowe, choæby skrócone, tu¿ przed imprez±. Szkolenie rozpoczê³o siê o 10 rano i spontanicznie przybra³o formê turnieju pi³ki koszowej pomiêdzy klasami naszego rocznika. Wielka rado¶æ wst±pi³a w nasze serca na widok naszych dawno niewidzianych Kole¿anek i Kolegów. Choæ delikatne zmiany starcze tego i owego tknê³y tu i ówdzie, to przecie¿ i objawy dobrobytu prezentowa³o niejedno dobrze zaokr±glone oblicze. Po blisko dwóch godzinach zaprawy, wiêkszo¶æ uczniów przypomina³a jednak zmokniête kury ledwo s³aniaj±ce siê na nogach. W zwi±zku z tym zalecony zosta³ krótki wypoczynek i masa¿e.
Popo³udniowa czê¶æ oficjalna rozpoczê³a siê od Mszy ¦wiêtej w ko¶ciele ss. Sercanek,
odprawionej przez naszych trzech kolegów ksiê¿y.
Profesor Jastrzêbski przygotowa³ nam niespodziankê, prezentuj±c widowisko poetycko-patriotyczne typu "¶wiat³o i d¼wiêk".
Nastêpnie udali¶my siê do naszego liceum, gdzie w sali konferencyjnej odby³o siê uroczyste spotkanie z naszymi Nauczycielami. Wielka rado¶æ ponownie wst±pi³a w nasze serca na widok Kole¿anek w wytwornych sukniach i Kolegów w eleganckich garniturach. Licznie przybyli Nauczyciele w jednych wzbudzali sympatyczne wspomnienia, niejeden uczeñ przemyka³ jednak cichaczem pod ¶cianami, lêkaj±c siê czy nie zostanie znienacka wywo³any do odpowiedzi. A nie ma co ukrywaæ, ma³o kto powtórzy³ sobie ostatni± lekcjê. Zaszczyci³ nas tak¿e swoj± obecno¶ci±, mimo s³abego stanu zdrowia, sam Dyrektor Zwolski.
Pó¼niej wszyscy obecni ustawili siê do zdjêæ, które zosta³y ekspresowo wywo³ane w znanej i cenionej firmie Fujijama, prowadzonej przez nasz± kole¿ankê Kasiê, i wrêczone uczniom ju¿ po kilku godzinach w hotelu (kliknij, aby powiêkszyæ).
Nastêpnie ka¿da klasa robi³a sobie zdjêcia ze swoimi nauczycielami, tak wygl±da³a nasza klasa (kliknij, aby powiêkszyæ).
Oprócz zdjêæ ka¿dy dosta³ pami±tkowy medal z okazji 25 rocznicy matury (kliknij, aby powiêkszyæ).
Pó¼niej poszczególne klasy spotka³y siê ze swoimi wychowawcami. Nasza klasa zebra³a siê tradycyjnie w sali numer 8, gdzie w obecno¶ci Profesorów Krupiñskiej,
Fryze³ i Komusiñskiego,
dokona³o siê, w jak¿e uroczysty sposób, czytanie z listy obecno¶ci naszej klasy
a ka¿dy uczeñ, w formie krótkiej odpowiedzi i spowiedzi,
powiedzia³ o swoich uczynkach od ostatniej odpowiedzi/spowiedzi.
Nastêpnie przeszli¶my do Hotelu Cracovia, gdzie rozpocz±³ siê bankiet. I kolejny raz rado¶æ w nasze serca wst±pi³a na widok Kole¿anek i Kolegów, którym obowi±zki pozwoli³y przybyæ dopiero teraz. Du¿o by mówiæ, co siê na bankiecie dzia³o, nasze kole¿anki, jak¿e m³odo i ponêtnie wygl±daj±ce w przepiêknych sukniach, koledzy dostojni i szarmanccy,
tako¿ i toasty liczne wznoszono,
gdy¿ liczne a sch³odzone butelki szampana i innych zacnych trunków, ku uciesze Uczennic i Uczniów, na wyci±gniêcie rêki jeno oczekiwa³y.
tañce przytulañce i tañce ³amañce uskuteczniano, nawet za kazaczoka siê zespo³owo brano, z wielkimi zreszt± sukcesami,
okrzyki rado¶ci zewsz±d dochodzi³y a bywa³o, ¿e i panele dyskusyjne w celu omówienia powa¿nych problemów ludzko¶ci naprêdce organizowano.
Liczne zdjêcia jakie ju¿ do mnie dotar³y a i kolejne w niedalekiej przysz³o¶ci dotr±, znajd± oczywi¶cie godne miejsce w licznych galeriach na naszej stronie internetowej.
W tym miejscu chcia³bym, w imieniu wszystkich Kole¿anek i Kolegów, przekazaæ GOR¡CE S£OWA PODZIÊKOWANIA DLA WOJTKA WOJTASIEWICZA, za przygotowanie i perfekcyjn± organizacj± uroczysto¶ci rocznicowych. Dziêki Jego zaanga¿owaniu mieli¶my wspania³± zabawê i bêdziemy mieli fascynuj±ce wspomnienia!
Impreza, która mia³a trwaæ do 1 w nocy zakoñczy³a siê o 5 rano. A i to nie by³ jeszcze ca³kowity koniec, gdy¿ zosta³o kilka butelek wina oraz grono uczniów o fantastycznym przygotowaniu kondycyjnym, czê¶æ z nich uda³a siê na ulicê Tynieck±, prawdopodobnie na jak±¶ nadwi¶lañsk± melinê. Natomiast zaprawiona w podobnych bojach ekipa z naszej klasy A¶ka Szuba, Krzysiek Kapusta, Marek Krawu¶, Piotrek Serówka i Mariusz Tatka stwierdzi³a, ¿e zdrowie i ekologia najwa¿niejsze i nie ma to jak poranny klin, w formie obalenia jabola na ¶wie¿ym powietrzu na ty³ach kina Kijów. Oj miejsce to niejedn± buteleczkê pamiêta. Czasy siê jednak zmieni³y i licznie przeje¿d¿aj±ce w pobli¿u radiowozy, nawet siê nie zainteresowa³y m³odzie¿± licealn± spo¿ywaj±c± alkohol w miejscu publiczny, a bynajmniej wszystkiego nie t³umaczy fakt, ¿e policja zajêta by³a tego dnia pilnowaniem punktów wyborczych. Po chwili do³±czy³ do nas jeszcze Fifina. No i buteleczka migiem opustosza³a.
Spotkanie jak zwykle zakoñczy³o siê odegraniem przez stra¿aka hejna³u, niestety pod kinem Kijów nie by³o go zbyt dobrze s³ychaæ a nawet ani trochê.
W niedzielê zosta³y jeszcze z³o¿one wi±zanki kwiatów na grobach naszych zmar³ych Nauczycieli.
Kole¿anki i Koledzy. Nastêpne takie spotkanie ju¿ za piêæ lat, w 2008 roku. Przybywajcie LICZNIE A GROMADNIE. Atrakcje gwarantowane.
(12.06.2003)
|